O nas


Cześć ! Witamy was na podróżniczym blogu znajomych lekarzy! Przyjaźnimy się od wielu lat, razem pracujemy i razem podróżujemy. Postanowiliśmy stworzyć blog-a, na którym dzielić się będziemy z wami nabytym doświadczeniem oraz wrażeniami z wypraw. Nie zawsze wybieramy popularne miejscowości turystyczne. Zdarza się nam zawitać w nieznane ciche i spokojne miejsca. Czasami po prostu mamy ochotę wsłuchać się w naturę i uciec od głośnego miejskiego świata.

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Zachwycające spokojem Międzygórze

Zachwycające spokojem Międzygórze

Piękna miejscowość Międzygórze jest położona w województwie dolnośląskim. Wieś znajduje się na wysokości 570–670 m n.p.m. w Sudetach Wschodnich, u stóp Śnieżnika. Doskonała lokalizacja zapewnia wiele pięknych widoków oraz masę atrakcji turystycznych.

Międzygórze jest świetną bazą wypadową na wycieczki w góry i do ciekawych miejsc w okolicy. Miejscowość zachwyca ciszą i spokojem. Zauroczy nas ciekawym klimatem. Spokojna okolica nie oznacza nudy. Znajdziemy tutaj wiele niezapomnianych atrakcji turystycznych. Wczasy w Międzygórzu pozwolą nam cieszyć się pięknem natury bez zbędnych tłumów i kolejek. Z pewnością warto przyjechać do tej malowniczej i wyjątkowej miejscowości.

Pokochają ją miłośnicy aktywnego wypoczynku. Urocza okolica zachęca do wyruszenia w teren. Górska wędrówka czy też wycieczka rowerowa będzie możliwa dzięki licznym szlakom turystycznym. Jednym z popularnych celów wycieczki jest Maria Śnieżna. Sanktuarium Maryjne jest położone pod szczytem góry Igliczna w Masywie Śnieżnika. Górski, późnobarokowy kościółek pochodzi z końca XVIII wieku. Z Międzygórza możemy dostać się tutaj trzema trasami. Kościół jest jednonawową budowlą z dobudowanymi sobotami. Pięknymi elementami są niewątpliwie witraże i polichromie. Na sklepieniu znajdziemy ciekawe malowidła o motywach litanii loretańskiej. W środku możemy podziwiać także liczne rzeźby oraz obrazy. Zwróćmy uwagę na Pietę z XVIII wieku, Ukrzyżowanie z 1780 roku oraz Matkę Boską z Dzieciątkiem z 1750 roku.

Ciekawym miejscem, które warto odwiedzić jest niewątpliwie wodospad Wilczki. Koniecznie zobaczmy także zaporę wodną na rzece. Zbiornik przeciwpowodziowy został wybudowany w XX wieku. Do zapory dotrzemy zielonym szlakiem, warto przejść się po niej metalową kładką. To miejsce niewątpliwie dostarczy nam moc niezapomnianych wrażeń oraz wiele pięknych krajobrazów.

Problemów ze znalezieniem miejsca do snu (meteor – zobacz spis) nie uświadczymy. Baza noclegowa wsi jest dobrze zorganizowana. Znajdziemy tutaj wiele korzystnych ofert. Turystyka w regionie rozwija się prężnie. Jakie noclegi Międzygórze może nam zaproponować? Warto rozważyć możliwość pobytu w jednym ze schronisk PTTK, które są dostępne w okolicy. Znajdziemy tutaj między innymi Schronisko „Na Śnieżniku” czy też Schronisko „Na Iglicznej”. W Międzygórzu jest wiele pensjonatów oraz pokoi gościnnych. Miejscowość posiada także hotele, domy wczasowe, kwatery prywatne oraz gospodarstwa agroturystyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>