O nas


Cześć ! Witamy was na podróżniczym blogu znajomych lekarzy! Przyjaźnimy się od wielu lat, razem pracujemy i razem podróżujemy. Postanowiliśmy stworzyć blog-a, na którym dzielić się będziemy z wami nabytym doświadczeniem oraz wrażeniami z wypraw. Nie zawsze wybieramy popularne miejscowości turystyczne. Zdarza się nam zawitać w nieznane ciche i spokojne miejsca. Czasami po prostu mamy ochotę wsłuchać się w naturę i uciec od głośnego miejskiego świata.

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Wołkowyja na wakacje

Wołkowyja na wakacje

Wołkowyja to niewielka wieś położona w województwie podkarpackim, w Bieszczadach. W związku z czym wśród jej największych atutów jest przede wszystkim pobliskie Jezioro Solińskie oraz liczne lasy i pagórki. Wiele osób zwraca uwagę na fakt, że miejscowość zdaje się wynurzać z wody akwenu Solińskiego. Jest w tym trochę prawdy, bo była wielokrotnie zatapiana. Ogólnie jezioro, które jest obecnie największym sztucznym zbiornikiem w Polsce powstało, żeby uchronić okolicznych mieszkańców przed zalaniem.

Spacer brzegiem czy znajdującej się przy elektrowni wodnej zaporze to miejsca chętnie odwiedzana przez turystów. Pobyt nad wodą daje duże możliwości spędzenia czasu wolego. Można leniwie wypoczywać na plaży, kąpać się w jeziorze, a także spędzić czas bardziej aktywnie. Wypożyczalnie rowerków wodnych i kajaków są tu na porządku dziennym. Można dopłynąć na jedną z trzech wysp, które znajdują się na akwenie, są to Duża Skalista i Mała Skalista i Wyspa Zjawa.

Warto także odwiedzić Polańczyk i poczuć klimat tego miasteczka pełnego kuracjuszy i klimatycznych kawiarni na świeżym powietrzu. Oczywiście wiele tras czy to pieszych czy rowerowych sprawia, że możemy sobie bardzo szybko zaplanować całodzienną wycieczkę, podczas której będziemy podziwiać uroki okolicy. Miłośników architektury z pewnością ucieszy fakt, że przez Wołkowyję przebiega Szlak Architektury Drewnianej. Liczne cerkwie i kościoły urzekają pięknem konstrukcji oraz bogatym wnętrzem. Wieś posiada dobrze rozwinięte zaplecze turystyczne [Wołkowyja – www], nie brakuje tu pensjonatów czy małych drewnianych domków, które można wynająć. Także liczne knajpy i restauracje zachęcają turystów dobrym i smacznym jedzeniem. Jest to miejsce gdzie nie tylko aktywnie spędzimy czas, ale także będziemy mogli się wyciszyć dzięki obcowaniu z przyrodą. Liczne lasy jesienią zamieniają się w wielobarwne obszary, których uroku ciężko nie dostrzec i się nimi nie zachwycić. Nie zależnie do pory roku, warto odwiedzić okolice Soliny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>