O nas


Cześć ! Witamy was na podróżniczym blogu znajomych lekarzy! Przyjaźnimy się od wielu lat, razem pracujemy i razem podróżujemy. Postanowiliśmy stworzyć blog-a, na którym dzielić się będziemy z wami nabytym doświadczeniem oraz wrażeniami z wypraw. Nie zawsze wybieramy popularne miejscowości turystyczne. Zdarza się nam zawitać w nieznane ciche i spokojne miejsca. Czasami po prostu mamy ochotę wsłuchać się w naturę i uciec od głośnego miejskiego świata.

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Węgorzewo na urlop

Węgorzewo na urlop

Węgorzewo niesie za sobą szereg atrakcji turystycznych. Omówiono tu niektóre z nich.

Jezioro Święcajty jest częścią jeziora Mamry [więcej -> Wikipedia]. Bardzo polecane dla wędkarzy, są w nim: leszcze, liny, sandacze, sieje, szczupaki, węgorze oraz inne. Na turystów czeka mnóstwo miejsc kempingowych, pensjonatów, zajazdów, hoteli oraz gospodarstw agroturystycznych [kliknij -> Meteor].

W okresie międzywojennym na jeziorze miały miejsce bojerowe mistrzostwa Niemiec, a w 1935 roku mistrzostwa Europy. Obecnie tradycję zawodów bojerowych próbuje reaktywować Węgorzewskie Towarzystwo Lodowe. W budynku dworca kolejowego przy ulicy Jaracza 4 w Węgorzewie mieści się Muzeum Tradycji Kolejowej. W muzeum jest wystawa poświęcona zabytkom techniki kolejnictwa. W kolekcji można zobaczyć stare urządzenia, kasy biletowe, mundury kolejarzy oraz inne ciekawe eksponaty. Węgorzewska placówka jest świetnym dowodem na to, że pod hasłem "muzeum" może kryć się coś więcej niż zakurzone eksponaty. Gromadzone od praktycznie czterdziestu lat zbiory prezentowane są na wystawach stałych oraz czasowych. Dzieci zawsze szczególnie interesuje ekspozycja przedstawiająca dawne rzemiosła wiejskie oraz małomiasteczkowe. Przeznaczenie wielu narzędzi trudno jest odgadnąć. Bo kto dziś pamięta, do czego służyły gremplarnia, cep czy kantary? Przy muzeum działa pracownia garncarska, w której każdy może się przekonać, że nie święci garnki lepią. Powoli skansen się rozrasta. Nad brzegiem Węgorapy stanęły już trzy XIX-wieczne budynki: szachulcowa kuźnia, podcieniowa chata oraz drewniana remiza strażacka. Muzeum organizuje również wiele imprez o zasięgu wykraczającym poza granice regionu, a nawet kraju. Szczególną popularnością cieszy się sierpniowy Międzynarodowy Jarmark Folkloru. Całe Węgorzewo drży wtedy od skocznych, ludowych melodii, aż nogi same rwą się do tańca. Artyści ludowi odkrywają przed ciekawymi tajemnice swojego rzemiosła. A kto nie umie czegoś zrobić sam, zawsze może kupić rzecz pochodzącą spod ręki mistrza, więc cała impreza to świetny pomysł na weekend.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>