O nas


Cześć ! Witamy was na podróżniczym blogu znajomych lekarzy! Przyjaźnimy się od wielu lat, razem pracujemy i razem podróżujemy. Postanowiliśmy stworzyć blog-a, na którym dzielić się będziemy z wami nabytym doświadczeniem oraz wrażeniami z wypraw. Nie zawsze wybieramy popularne miejscowości turystyczne. Zdarza się nam zawitać w nieznane ciche i spokojne miejsca. Czasami po prostu mamy ochotę wsłuchać się w naturę i uciec od głośnego miejskiego świata.

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Wczasy w pięknym Poddąbiu

Wczasy w pięknym Poddąbiu

Poddąbie to miejscowość zupełnie inna niż popularne, hałaśliwe kurorty pełne turystów i imprezowiczów. Niewielka nadbałtycka miejscowość, zlokalizowana w połowie drogi między Ustką a Rowami, stanowi wspaniałe miejsce wypoczynku, ale także doskonałą bazę wypadową, aby zobaczyć ten wbrew pozorom mało znany rejon.

Miejscowość, która stała się ośrodkiem wczasowym pod koniec XVIII wieku, z dawnej prostej osady rybackiej zamieniła się w kameralny kurort ze spacerową promenadą i oferuje jedną z najpiękniejszych nadbałtyckich plaż. Szeroka, płaska, pokryta drobnym piaskiem, ukryta jest za lasem w odległości 200 m od zabudowań. Ścieżką docieramy do piaszczystego klifu i przyjemnej plaży, zupełnie innej niż w zatłoczonych miejscach pełnych komercyjnych straganów. W sezonie letnim na odcinku 100 metrów czynne jest strzeżone kąpielisko. Brzegiem morza lub ścieżkami i trasami turystycznymi prowadzącymi wzdłuż klifów dotrzemy do Rowów, Dębiny czy Ustki. Po drodze czeka na nas wiele cennych obiektów przyrodniczych – unikatowe skupisko głazów obfitujące w skamieniałości oraz bursztyny, wydmy, pofalowana linia brzegowa, okoliczne leśne polany i mokradła, gdzie przy odrobinie szczęścia możemy spotkać żurawie i łosie. Poddąbie tylko 6 km dzieli od granicy Słowińskiego Parku Narodowego ze słynnymi wędrującymi wydmami, pięknymi jeziorami, wieloma okazami rzadkich roślin i zwierząt oraz niespotykanymi nigdzie indziej krajobrazami. Wejście na teren Parku w Czołpinie dzieli od Poddąbia 30 km. Warto zobaczyć tam latarnię morską, a w niedalekim sąsiedztwie Muzeum Przyrodnicze i będącą dawnym centrum pogańskim Górę Rowokół w Smołdzinie. Wiele miejsc wartych odwiedzenia znajdziemy także w Ustce i Rowach. Położenie pomiędzy nimi, sezonowe sklepy i baza noclegowa sprawiają, że warto zatrzymać się w Poddąbiu i stąd organizować sobie wycieczki po okolicy. W najbliższym otoczeniu osady znajdziemy owiane legendami megalityczne głazy z początku naszej ery. W pobliżu przebiegają też ciekawe trasy rowerowe oraz piesze. Sama miejscowość zapewnia również możliwość uprawiania rozmaitych sportów, od kitesurfingu i paralotniarstwa, przez jazdę konną, tenis, siatkówkę po nordic walking. Wybierając się do Poddąbia warto wcześniej zarezerwować sobie nocleg, nasza grupa skorzystała z serwisu meteor-turystyka.pl – noclegi – Poddąbie, ale w Internecie znajdziecie także inne bazy oferujące noclegi. Poddąbie poza sezonem zamieszkuje mniej niż 40 osób, miejscowość nigdy więc nie rozrosła się tak jak wielkie kurorty, ale zapewnia ciszę i spokój wśród lasów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>