O nas


Cześć ! Witamy was na podróżniczym blogu znajomych lekarzy! Przyjaźnimy się od wielu lat, razem pracujemy i razem podróżujemy. Postanowiliśmy stworzyć blog-a, na którym dzielić się będziemy z wami nabytym doświadczeniem oraz wrażeniami z wypraw. Nie zawsze wybieramy popularne miejscowości turystyczne. Zdarza się nam zawitać w nieznane ciche i spokojne miejsca. Czasami po prostu mamy ochotę wsłuchać się w naturę i uciec od głośnego miejskiego świata.

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Szlakiem Przemyskiej Twierdzy

Szlakiem Przemyskiej Twierdzy

Jednym z najciekawszych miasteczek znajdujących się w południowo-wschodniej części naszego kraju jest Przemyśl. Różnorodność lokalnych kultur, przepiękne zabytki oraz wyjątkowa gościnność mieszkańców sprawia, że z roku na rok coraz więcej Polaków wybiera Przemyśl jako miejsce spędzenia urlopu (zobacz też "Leszno i jego atrakcje"). W okolicy znajduje się bardzo dużo ciekawych obiektów historycznych.

Jedną z perełek regionu jest Twierdza Przemyśl. Jest to trzeci co do wielkości obiekt fortyfikacyjny znajdujący się w Europie, rozmiarami przewyższa go jedynie twierdza Verdun oraz Antwerpia. Budowę twierdzy rozpoczęto w drugiej połowie dziewiętnastego wieku podczas wzrostu napięcia pomiędzy Austrią a Rosją. Głównym zadaniem fortyfikacji miała być obrona Bramy Przemyskiej. Pomiędzy poszczególnymi obiektami fortyfikacji poprowadzono szlak turystyczny. Jest on oznakowany kolorem czarnym. W czasach obecnych wiele spośród fortów jest w ruinie. Twierdza, która oparła się trzem dużym oblężeniom nie wytrzymała próby czasu i została zdemolowana po drugiej wojnie światowej. Od kilku lat miasto przy wsparciu zewnętrznych funduszy stara się zrewitalizować te tereny i na obszarze twierdzy rozwinąć turystykę.

W miasteczku znajduje się także Muzeum Twierdzy Przemyśl. Zwiedzanie tego obiektu zagwarantuje każdemu porządną dawkę lekcji historii. W tym muzeum zgromadzono głównie pamiątki związane z Twierdzą z okresu pierwszej wojny światowej. W trzech przestronnych salach są również inne przedmioty pochodzące z dziewiętnastego oraz dwudziestego wieku. Muzeum można zwiedzać codziennie oprócz wtorku pomiędzy godziną ósmą a piętnastą. Każdy, kto jest chętny, aby poznać odrobinę historii, nie znajdzie do tego lepszego miejsca niż Przemyśl.

Dodatkowym atutem tego miasta oprócz ciekawych obiektów historycznych jest również doskonale rozwinięta baza noclegowa. Turysta może wybierać spośród kilkudziesięciu obiektów o różnym standardzie i różnym przedziale cenowym. Obiekty w ścisłym centrum miasta są znacznie droższe niż pensjonaty zlokalizowane na jego obrzeżach. Poza szczytem sezonu turystycznego można znaleźć niedrogi nocleg nawet w luksusowym hotelu. Warto na bieżąco śledzić oferty wypoczynkowe, pojawiające się w internecie. Można je znaleźć pod hasłem “Przemyśl dostępne noclegi”. Każdy, kto choć raz odwiedzi Przemyśl z pewnością doceni jego uroki i będzie chciał wrócić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>