O nas


Cześć ! Witamy was na podróżniczym blogu znajomych lekarzy! Przyjaźnimy się od wielu lat, razem pracujemy i razem podróżujemy. Postanowiliśmy stworzyć blog-a, na którym dzielić się będziemy z wami nabytym doświadczeniem oraz wrażeniami z wypraw. Nie zawsze wybieramy popularne miejscowości turystyczne. Zdarza się nam zawitać w nieznane ciche i spokojne miejsca. Czasami po prostu mamy ochotę wsłuchać się w naturę i uciec od głośnego miejskiego świata.

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Plan na urlop: zobaczyć Zwardoń

Plan na urlop: zobaczyć Zwardoń

Poszukując miejsca do wypoczynku, niezależnie od panującej pory roku zawsze warto wybrać się na południe Polski. Ponieważ to właśnie tutaj mamy do czynienia z sezonem turystycznym, trwającym przez cały rok. Wystarczy, że zarezerwujemy noclegi w Zwardoniu, a przekonamy się, że w każdej chwili możemy korzystać z ciekawych atrakcji. Baza noclegowa – do znalezienia pod hasłem: noclegi Zwardoń do wynajęcia, która nieustannie się rozwija jest doskonałym miejscem do tego, żeby jeszcze dodatkowo móc spędzać czas ze swoją rodziną. Jedną z największych atrakcji turystycznych jest oczywiście możliwość spędzania tutaj czasu na nartach. W końcu obecność Beskidu Żywieckiego zobowiązuje w czasie zimy do uaktywnienia tras zjazdowych, natomiast w czasie sezonu letniego rozwija się tutaj bardzo mocno turystyka piesza. Oczywiście nie są to jedyne atrakcje, jakie czekają na turystów.

Można tutaj zwiedzać wiele ciekawych zabytków. Wśród nich wymienia się chociażby zabytkowe Schronisko, które zostało wybudowane na początku XX wieku. Jednocześnie pozwala ono na dokładne zwiedzanie – Żywieckiego Parku Krajobrazowego. Innym rezerwatem przyrody jest Butorza, która znajduje się w obrębie malowniczego parowu. Jednocześnie pod ochroną znajdują się tutaj takie drapieżniki jak wilki czy też niedźwiedzie. Osoby, które mają ochotę na wypoczynek po aktywnościach, takich jak jazda na nartach bądź też piesze wędrówki, mogą z powodzeniem odwiedzić pobliską miejscowość o nazwie Sól. Mianowicie właśnie tutaj znajdują się źródła solankowe. Ich stała temperatura utrzymuje się na poziomie około 38 stopni Celsjusza. Jednocześnie wyróżniają się charakterystycznym kolorem, nalotem, a także obecnością metanu. Źródła te uchodzą za najbardziej zmineralizowane na przestrzeni całych Karpat. W takim razie nie ma lepszego miejsca, by zadbać o swoje ciało, a także samopoczucie.

Gdziekolwiek się nie rozejrzymy, tam będziemy mieli okazję na zobaczenie wielu ciekawych miejsc, a także skorzystania z atrakcji turystycznych. Największą zaletą Zwardonia jest przede wszystkim to, że chociaż na chwilę można uciec od cywilizacji. Co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości, że jest to czas, w którym zapomnimy o wszystkich bieżących sprawach. Natomiast kontakt z naturą okaże się doskonałą inspiracją do planowania sobie dalszych podróży po Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>