O nas


Cześć ! Witamy was na podróżniczym blogu znajomych lekarzy! Przyjaźnimy się od wielu lat, razem pracujemy i razem podróżujemy. Postanowiliśmy stworzyć blog-a, na którym dzielić się będziemy z wami nabytym doświadczeniem oraz wrażeniami z wypraw. Nie zawsze wybieramy popularne miejscowości turystyczne. Zdarza się nam zawitać w nieznane ciche i spokojne miejsca. Czasami po prostu mamy ochotę wsłuchać się w naturę i uciec od głośnego miejskiego świata.

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Niezapomniane wakacje w Chmielnie

Niezapomniane wakacje w Chmielnie

Piękne Kaszuby to region, który może pochwalić się bogatą kulturą, historią oraz tradycją. Na uwagę zasługują także niepowtarzalne walory przyrodnicze. Kaszubi posiadają własny etnolekt – język kaszubski. Jedną z ciekawych miejscowości jest bez wątpienia Chmielno. Liczne atrakcje turystyczne sprawiły, że miejsce to zwane jest „Perełką Pomorza”. Zagłębie turystyczne Kaszub słynie z gościnności. Mieszkańcy starają się podtrzymywać tradycje regionu. Jakie noclegi Chmielno może zaoferować swoim gościom? We wsi funkcjonuje z pewnością agroturystyka, kempingi, pensjonaty i hotele. Znajdziemy także liczne pokoje prywatne. Turyści mogą wybierać spośród licznych, ciekawych ofert. Baza noclegowa jest szeroka i dobrze zorganizowana.  Podczas pobytu w wielu z tych miejsc z pewnością poznamy lepiej mieszkańców oraz ich kulturę. W Chmielnie warto także skosztować swojskie przysmaki. Tutejsza gastronomia odkryje przed nami nowe możliwości. Doskonałe jedzenie jest niewątpliwym walorem Chmielna.

Na obszarze Chmielna znajdują się jeziora: Białe i Kłodno. Wieś ma także połączenie z jeziorem Raduńskim Dolnym. Nie każdy wie, że w Chmielnie można uprawiać liczne sporty wodne. Żeglarstwo, kajaki, wędkarstwo czy też surfing- osoby aktywne znajdą tutaj masę możliwości. Możemy także swobodnie opalać się nad jeziorem lub pływać w czystej wodzie. Spacery po pięknej okolicy również będą bardzo przyjemne. Przejażdżki rowerowe oraz nordic walking są także często widywane w Chmielnie. Miejscowość posiada wiele ciekawych miejsc. Warto udać się do Muzeum Ceramiki Kaszubskiej Neclów. Wyjątkowym zabytkiem jest bez wątpienia kościół pw. św. Piotra i Pawła. Nieco historii przypomni nam średniowieczne grodzisko. Bez problemu możemy udać się na wycieczkę do jednego z najbardziej atrakcyjnych miejsc na całych Kaszubach- Szwajcarii Kaszubskiej. Punkt widokowy w Wieżycy, Szymbark, Wdzydze Kiszewskie oraz Kartuzy- koniecznie musimy zobaczyć te miejsca. Wakacje na Kaszubach, a zwłaszcza w Chmielnie, będą miały niezapomniany klimat. Z pewnością spędzimy tutaj miło i beztrosko ten letni czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>