O nas


Cześć ! Witamy was na podróżniczym blogu znajomych lekarzy! Przyjaźnimy się od wielu lat, razem pracujemy i razem podróżujemy. Postanowiliśmy stworzyć blog-a, na którym dzielić się będziemy z wami nabytym doświadczeniem oraz wrażeniami z wypraw. Nie zawsze wybieramy popularne miejscowości turystyczne. Zdarza się nam zawitać w nieznane ciche i spokojne miejsca. Czasami po prostu mamy ochotę wsłuchać się w naturę i uciec od głośnego miejskiego świata.

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Muszyna – turystyczny raj

Muszyna – turystyczny raj

Muszyna jest miastem wspaniałym na wypoczynek zarówno letni, jak i zimowy. W lecie czekają tutaj na turystę świetnie przygotowane ścieżki spacerowe, piękne szlaki turystyczne. Jednym z nich jest Szlak Architektury Drewnianej, przy którym napotkamy najstarszą w Polsce drewnianą cerkiew. Czeka na nas również rezerwat „Obrożyska”, w którym królują zabytkowe okazy drzew, panuje tam cisza, spokój, a świeże powietrze pozwala nam na wypoczynek i relaks.

Niezwykle interesujące są zbudowane w Muszynie ogrody biblijne. Należą one do największych w całej Polsce. Są to ogrody urządzone na wzór miejsc, opisanych w Biblii. Ze spaceru po tym ogrodzie możemy się dowiedzieć wielu ciekawych informacji, a przede wszystkim ugruntować naszą wiedzę na temat Biblii i jej wydarzeń. Ogrody sensoryczne natomiast, to miejsce stymulacji zmysłów. Stworzone zostały głównie z myślą o osobach niepełnosprawnych, niewidomych, potrzebujących specjalnej pomocy. Tutaj pobudza się zmysły takich osób, pełni to funkcję socjalizacyjną, a przede wszystkim terapeutyczną. Nie jest to jeszcze zbyt popularne w Polsce, jednak bardzo efektywne. Ogrody sensoryczne mają swój zakątek przeznaczony dla zakochanych. Tutaj pary mogą zasadzić drzewo na znak swojej miłości. Dziennie przybywa tutaj całe mnóstwo zakochanych par. Będąc w Muszynie, warto obejrzeć gotyckie rzeźby z kościoła św. Józefa, absolutnie jedyne w swoim rodzaju.

Co jednak, jeżeli wybierzemy się do Muszyny zimą? Otóż, ogrody sensoryczne otwarte są o każdej porze roku, całą dobę. Oprócz tego, miłośnicy sportów zimowych mogą skorzystać z najdłuższej w Polsce, oświetlonej trasy zjazdowej oraz z całego kompleksu narciarskiego. Piękna okolica i świetnie przygotowane stoki przyciągają narciarzy z całej Polski. Ważnym aspektem każdej wyprawy turystycznej są noclegi. Muszyna zadbała o to, udostępniając w swojej bazie noclegowej (zobacz pod linkiem: www.meteor-turystyka.pl/noclegi,muszyna,0.html) mnóstwo miejsc zakwaterowania. Możemy zatrzymać się w hotelu, pensjonacie, możemy też wynająć domek letniskowy. Obiekty te znajdują się w miejscach położonych blisko głównych atrakcji regionu, nie musimy więc martwić się o to, że nie będziemy mieli się gdzie zatrzymać. Muszyna jest miastem pięknym i godnym polecenia, zarówno na wyjazd wakacyjny, jak i na wyjazd na ferie czy weekend. Piękne wspomnienia i świetne przygody są gwarantowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>