O nas


Cześć ! Witamy was na podróżniczym blogu znajomych lekarzy! Przyjaźnimy się od wielu lat, razem pracujemy i razem podróżujemy. Postanowiliśmy stworzyć blog-a, na którym dzielić się będziemy z wami nabytym doświadczeniem oraz wrażeniami z wypraw. Nie zawsze wybieramy popularne miejscowości turystyczne. Zdarza się nam zawitać w nieznane ciche i spokojne miejsca. Czasami po prostu mamy ochotę wsłuchać się w naturę i uciec od głośnego miejskiego świata.

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Leszno i jego atrakcje – dydaktyczna leśna ścieżka

Leszno i jego atrakcje – dydaktyczna leśna ścieżka

Leszno to miejscowość, która cieszy się sporym powodzeniem wśród turystów. W tym sympatycznym miasteczku w Wielkopolsce (informacje) goście zobaczą między innymi znane sanktuarium i trzy kościoły, muzeum, ratusz, starówkę i stare wiatraki. Na przyjezdnych czeka także solidna baza noclegowa (Leszno – www) oraz infrastruktura rekreacyjna.

Na obrzeżach miasta zaczynają się liczne szlaki turystyczne, które przybliżają gościom lokalną przyrodę i malownicze krajobrazy. Wiele z tras wytyczonych przez PTTK przecina tereny rezerwatów natury, które obejmują ochroną zarówno wspaniałą przyrodę, jak i miejsca o sporej wartości etnograficznej, takie jak stare wsie i niewielkie miasta. Także rowerzyści znajdą tu dla siebie wiele możliwości uprawiania swojego hobby i zwiedzania okolicy na dwóch kółkach, ponieważ wokół Leszna biegnie wiele ścieżek kolarskich. Ci, którzy pragną jak najszybciej zaznajomić się z niezwykłą wielkopolską przyrodą, niekoniecznie przemierzając przy tym długie trasy, powinni skorzystać z edukacyjnej ścieżki, którą nadleśnictwo Karczma Borowa wytyczyło na obrzeżach miasta. Dróżka wije się przez las, tworząc pętlę o długości jakichś 10 kilometrów i zaczynając się przy granicy miasta i boru. Ci, którzy nie lubią długich spacerów, mogą skorzystać ze skrótu, przeznaczonego dla mniej wprawnych wędrowców. Osoby, które wyruszą na ścieżkę dydaktyczną, będą mogły skorzystać ze stolików, przy których ustawiono ławy, aby odpocząć i przekąsić drugie śniadanie. W przeciwieństwie do typowych szlaków turystycznych, na leśnej ścieżce stoi 13 plansz edukacyjnych, które mija się podczas spaceru. Owe tablice przedstawiają czytelnikom typowe rośliny okolicy, umożliwiając identyfikację wielu drzew i krzewów. Dzięki temu wędrowcy będą mogli bliżej poznać ciekawe ekosystemy leśne oraz specyficzne dla Wielkopolski krajobrazy Pojezierza.

Gościom, którzy spędzają tu swoje noclegi, Leszno szczególnie się spodoba, z uwagi na jego walory przyrodnicze i widokowe. Ci, którzy chcą bliżej poznać ciekawą florę i faunę zamieszkującą okoliczne rezerwaty, powinni wybrać się na dydaktyczną leśną ścieżkę, leżącą na peryferiach miasta. Ustawione przy trasie tablice informacyjne umożliwią identyfikację najczęściej spotykanych drzew i krzewów, co bardzo się przyda podczas wycieczek po dalszych trasach wędrownych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>