O nas


Cześć ! Witamy was na podróżniczym blogu znajomych lekarzy! Przyjaźnimy się od wielu lat, razem pracujemy i razem podróżujemy. Postanowiliśmy stworzyć blog-a, na którym dzielić się będziemy z wami nabytym doświadczeniem oraz wrażeniami z wypraw. Nie zawsze wybieramy popularne miejscowości turystyczne. Zdarza się nam zawitać w nieznane ciche i spokojne miejsca. Czasami po prostu mamy ochotę wsłuchać się w naturę i uciec od głośnego miejskiego świata.

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Giżycko i jego oferta dla odwiedzających

Giżycko i jego oferta dla odwiedzających

Leżące na Mazurach Giżycko, to z pewnością jedna z częściej odwiedzanych miejscowości w tym regionie. Jej położenie sprawia, że oferuje przepiękne widoki, jak również wiele możliwości spędzania wolnego czasu dla zainteresowanych pobytem tutaj turystów. Dlatego też z każdym rokiem przybywa osób, które właśnie tutaj decydują się spędzić swój urlop. Ma to znaczący wpływ na rozwój miejscowości, przede wszystkim znajdującej się tutaj infrastruktury turystycznej, takiej jak na przykład baza noclegowa. Dzisiaj każdy bez trudu znajdzie tutaj odpowiadające noclegi, Giżycko bowiem umożliwia skorzystanie z oferty hoteli, ośrodków wypoczynkowych jak też bardzo dużej ilości znajdujących się tutaj kwater prywatnych.

Jak mowa o atrakcjach, Giżycko z pewnością każdemu pozwoli znaleźć coś interesującego dla siebie. Położona nad jeziorem Niegocin, na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich miejscowość, oferuje możliwość bezproblemowego wypoczynku nad wodą. Można tutaj znaleźć nie tylko odpowiednie miejsce do kąpieli, ale także do uprawiania sportów wodnych czy idealne warunki do żeglowania. Uroki mazurskiego jeziora z pewnością docenią także wędkarze, którzy po wykupieniu stosownego zezwolenia mogą bez problemu łowić tutaj ryby, a niejeden z pewnością złowi sztukę, która będzie stanowić jego rekord.

Na pewno warto wybrać się także na spacer po samej miejscowości. Najbardziej znanym i odwiedzanym przez wszystkich miejscem jest twierdza Boyen, która została zbudowana w XIX wieku. Jest ona ciekawą budowlą w kształcie gwiazdy i jest bardzo dobrze zachowana. Ponadto z zabytków znajduje się tutaj Wieża Ciśnień, również wiele budynków w miejscowości i najbliższej okolicy mają nadany status zabytkowych. Oczywiście można się także wybrać się na rejs statkiem, które w okresie letnim regularnie kursują po mazurskich jeziorach. Jeżeli ktoś chce znaleźć rodzinną rozrywkę, na pewno powinien odwiedzić miejsca takie jak park linowy czy też odwiedzić Mazurskie Safari, gdzie można obcować w przyrodą tych okolic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>