O nas


Cześć ! Witamy was na podróżniczym blogu znajomych lekarzy! Przyjaźnimy się od wielu lat, razem pracujemy i razem podróżujemy. Postanowiliśmy stworzyć blog-a, na którym dzielić się będziemy z wami nabytym doświadczeniem oraz wrażeniami z wypraw. Nie zawsze wybieramy popularne miejscowości turystyczne. Zdarza się nam zawitać w nieznane ciche i spokojne miejsca. Czasami po prostu mamy ochotę wsłuchać się w naturę i uciec od głośnego miejskiego świata.

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Gdynia – niesamowita przyroda i historia

Gdynia – niesamowita przyroda i historia

Kto choć raz odwiedził będącą częścią Trójmiasta Gdynię na pewno z chęcią tam powróci, bowiem to miasto położone nad Zatoką Gdańską przyciąga nie tylko piaszczystymi plażami, ale również licznymi atrakcjami oraz miejscami, do których po prosu chce się wracać. To cały czas rozwijające się miasto jest idealnym miejscem na wakacyjny wypoczynek.

Co warto zobaczyć?

Gdynia jest dużym miastem, w którym nie sposób się nudzić. Zajęcie dla siebie znajdą zarówno osoby, które lubią spędzać wolny czas aktywnie, jak również te, które preferują spokojniejszą formę wypoczynku. Niezależnie od preferencji, będąc w Gdyni warto udać się na Klif Orłowski czyli niezwykle stromy brzeg morza, który zmienia się właściwie każdego roku. Można wybrać się na spacer wzdłuż klifu i podziwiać doskonale widoczny Półwysep Helski oraz Zatokę Gdańską, alternatywą dla osób, które lubią aktywność fizyczną jest jazda na rowerze czy nordic walking. Bezpośrednio przy klifie znajduje się molo, którego historia rozpoczęła się jeszcze przed II wojną światową. Wówczas długość molo sięgała 430 m wgłąb morza, dzisiaj po kilku remontach molo jest zdecydowanie krótsze (180 m), przez co jednak obiekt nie stracił na atrakcyjności, lecz dalej jest chętnie odwiedzany przez turystów, których cieszy również fakt, że wstęp na obiekt jest nieodpłatny. Miejscem, do którego warto zajrzeć podczas pobytu w Gdyni – szczególnie w przypadku rodziców z dziećmi – jest Akwarium Gdyńskie. Wewnątrz można zobaczyć najróżniejsze morskie stwory. Najmłodsi szczególną radość odczuwają w Sali Mokrej, w której mają możliwość pogłaskania ryby. W obiekcie funkcjonuje również sala, w której znajdują się pluszowe maskotki w kształcie morskich stworzeń – tu najwięcej radości odczuwają przedszkolaki. Warto jednak wiedzieć, że akwarium cieszy się dużą popularnością także wśród osób dorosłych, należy zatem mieć świadomość, że na wejście do obiektu można czekać nawet przez kilka godzin.

Zakwaterowanie w mieście

Naturalnie przyjeżdżając do Gdyni należy zorganizować sobie bazę noclegową. Ilość obiektów, w których można się zatrzymać jest duża – zarówno w centrum jak i na obrzeżach miasta, jednakże noclegów w Gdyni warto poszukać jeszcze przed przyjazdem, nie licząc na to, że uda się znaleźć pokój w rozsądnej cenie w trakcie pobytu na miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>