O nas


Cześć ! Witamy was na podróżniczym blogu znajomych lekarzy! Przyjaźnimy się od wielu lat, razem pracujemy i razem podróżujemy. Postanowiliśmy stworzyć blog-a, na którym dzielić się będziemy z wami nabytym doświadczeniem oraz wrażeniami z wypraw. Nie zawsze wybieramy popularne miejscowości turystyczne. Zdarza się nam zawitać w nieznane ciche i spokojne miejsca. Czasami po prostu mamy ochotę wsłuchać się w naturę i uciec od głośnego miejskiego świata.

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Czarna Góra – oferta gastronomii i noclegów

Czarna Góra – oferta gastronomii i noclegów

Jadąc na urlop wybieramy sobie ośrodek wypoczynkowy zgodnie z naszymi upodobaniami i zasobnością portfela. To na jaki standard i wyposażenie się zdecydujemy zależy tylko od nas. Lokalizacja też jest kwestią, którą możemy dopasować indywidualnie. Jednak wyżywienie to już zupełnie inna sprawa – jadąc w nowe miejsce nie wiemy czego się spodziewać. Wybierając się w góry latem, mamy możliwość wzięcia sprawy w soje ręce i po wynajęciu domku wczasowego, możemy korzystać z grilla, na którym samodzielnie będziemy przygotowywali posiłki. Inaczej sprawa ma się zimą, kiedy już grilla nie rozpalimy i pozostaje nam stołowanie się w restauracjach. Oczywiście możemy wybrać ośrodek, w którym mamy możliwość wyżywienia, zwykle jednak jest ono dość monotonne i mało wyszukane. Rozwiązaniem jest poszukanie knajpy z dobrą renomą. W tym celu możemy zapytać stałych mieszkańców, jakie restauracje w okolicy są godne polecenia. To zwykle wystarcza, jeśli jednak z jakichś powodów źle nas pokierują i musimy wznowić poszukiwania.

Czarna Góra, a właściwie jej rejony, to miejsce gdzie istnieje dobrze rozbudowana baza noclegowa, a jej koszt zaczyna się już od 50 złotych [więcej ➡meteor-turystyka.pl]. Najpopularniejszym pensjonatem jest ośrodek Czarna Góra właśnie. To bardzo popularne określenie w tym miejscu, bowiem najlepsza knajpa według opinii klientów nosi tą samą nazwę. To raczej karczma, w której serwowane są polskie, syte posiłki, z podkreśleniem tych lokalnych przysmaków. Nie trudno w tej okolicy znaleźć dobre jedzenie. Kolejnym miejscem godnym polecenia jest restauracja Nad Wodospadem, gdzie podawane jest smaczne jedzenie za niewygórowaną cenę. Kucharz w tym miejscu zna się na swojej pracy, a my korzystając z jego talentu możemy wyjść zadowoleni i najedzeni oraz gotowi do kolejnych śnieżnych szaleństw na wyciągu i stoku.

Pamiętamy, że do każdej podróży należy się dobrze przygotować. Powinniśmy zadbać o nocleg, który trzeba wcześniej zarezerwować oraz o odpowiednią ilość ubrań – najlepiej trzymających ciepło, które pozwolą przez długie godziny szusować na nartach. Nie zapominajmy też o rozgrzewce, a gdy stawiamy pierwsze kroki o instruktorze, który nauczy nas podstaw niezbędnych do rozpoczęcia przygody narciarskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>