O nas


Cześć ! Witamy was na podróżniczym blogu znajomych lekarzy! Przyjaźnimy się od wielu lat, razem pracujemy i razem podróżujemy. Postanowiliśmy stworzyć blog-a, na którym dzielić się będziemy z wami nabytym doświadczeniem oraz wrażeniami z wypraw. Nie zawsze wybieramy popularne miejscowości turystyczne. Zdarza się nam zawitać w nieznane ciche i spokojne miejsca. Czasami po prostu mamy ochotę wsłuchać się w naturę i uciec od głośnego miejskiego świata.

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Atrakcyjny Rzeszów zaprasza

Atrakcyjny Rzeszów zaprasza

Rzeszów to coraz piękniejsze miasto idealne na weekendowy wyjazd. W ciągu ostatnich lat przeżyło prawdziwą metamorfozę. Blasku nabrały zabytkowe zabudowania. Powstały nowoczesne hotele, galerie handlowe i wiele innych atrakcji.

Zabytkowym miejscem, wartym odwiedzenia jest na pewno rzeszowski rynek z okazałym ratuszem. Odrestaurowane, kolorowe kamienice zachęcają do dłuższego spoczynku. Znajduje się tutaj wiele restauracji, kawiarni, ogrodów piwnych i barów mlecznych. Każdy znajdzie dla siebie najpyszniejszy lokal. Na piękno rynku wpływają także liczne place zieleni, pomniki czy urokliwa, drewniana studnia. Spacerując ulicą 3-Maja, czyli ulicą, przy której znajdują się reprezentacyjne obiekty miasta, możemy zobaczyć urok dawnej architektury. Są to nie tylko kilkusetletnie, zadbane kamienice, ale także kościół farny czy okazały Zamek Lubomirski. Ciekawym obiektem usytuowanym w centrum miasta jest Pomnik Czynu Rewolucyjnego. Budzi on nadal spore kontrowersje, ze względu na różne skojarzenia, dotyczące wyglądu monumentu.

Poza historycznymi aspektami Rzeszowa, możemy tutaj także zobaczyć nowoczesną architekturę, czyli galerie handlowe i wysokie wieżowe. Sąsiedztwo zabytkowej architektury z nowoczesnością to dość często spotykane zjawisko w polskich miastach. Obowiązkowym punktem wizyty w Rzeszowie są multimedialne fontanny. Latem, gdy upały dają się we znaki to idealny sposób na ochłodę. Tymczasem cała zabawia i niezwykłe widowisko rozpoczyna się wieczorem, gdy zapadł już zmierzch. Wówczas tańcząca woda nabiera różnokolorowych barw i kształtów. Nawiązując do współczesnej architektury warto przejść okrągłą kładką, wybudowaną nad skrzyżowaniem ulic Piłsudskiego i Grunwaldzkiej. To jedyne takie przejście w Europie. Niezwykle widowiskowo obiekt wygląda nocą, gdy jest podświetlony.

Rzeszów ma bardzo atrakcyjną lokalizację, gdyż położony jest zaledwie o ok. 80 km od Bieszczad. Bieszczadzki Park Narodowy to najlepsze miejsce na spacery i górskie wspinaczki. Tutaj czas płynie wolniej i znacznie milej. Piękne górskie szczyty i osobliwe gatunki roślin i zwierząt tworzą wspaniałą atmosferę, panującą w tym krańcu południowej Polski.

Rzeszów ma sporo do zaoferowania. Zarówno zachęca aspektami historycznymi jak i nowoczesnymi obiektami. Baza noclegowa (https://meteor-turystyka.pl/noclegi,rzeszow,0.html) również w ostatnich latach uległa znacznej rozbudowie. Składa się głównie z hoteli – znajdziemy kameralne, w których nie zapłacimy dużo jak i luksusowe, pięciogwiazdkowe obiekty, na które wydamy trochę więcej. Najtańszym rozwiązaniem są zadbane, położone w centrum miasta hostele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>