O nas


Cześć ! Witamy was na podróżniczym blogu znajomych lekarzy! Przyjaźnimy się od wielu lat, razem pracujemy i razem podróżujemy. Postanowiliśmy stworzyć blog-a, na którym dzielić się będziemy z wami nabytym doświadczeniem oraz wrażeniami z wypraw. Nie zawsze wybieramy popularne miejscowości turystyczne. Zdarza się nam zawitać w nieznane ciche i spokojne miejsca. Czasami po prostu mamy ochotę wsłuchać się w naturę i uciec od głośnego miejskiego świata.

Kategorie

  • Brak kategorii
  • Home Atrakcyjne turystycznie Chłopy

Atrakcyjne turystycznie Chłopy

Gdy już wiemy, że wyruszamy nad Bałtyk, to jednocześnie chcielibyśmy przekonać się na własnej skórze, z jakimi atrakcjami tak naprawdę będziemy mieli do czynienia. Rezerwując noclegi w Chłopach, kompletnie nie powinniśmy się o to martwić o popadnięcie w rutynę czy nudę. A jeśli tylko stwierdzimy, że przydałoby nam się jeszcze więcej wrażeń, zawsze możemy wybrać się nieco na zachód, by się udać do Sarbinowa bądź nieco na wschód, wtedy dotrzemy do Mielna. Zacznijmy jednak od tego, by jak najszybciej zarezerwować miejsca, ponieważ podczas sezon, faktycznie tutejsza baza noclegowa jest jak najbardziej oblegana (dostępne terminy na ➝bazie Meteora).

Pierwszą taką atrakcją, o jakiej wspomina się w Chłopach jest przede wszystkim głaz upamiętniający przejście 16 południka. Jeśli chcemy stanąć na tym wyjątkowym miejscu, to rzeczywiście wystarczy tylko udać się do Chłopów. Największą atrakcją turystyczną jest tu sama zabudowa wioski. Bardzo szybko możemy przekonać się miedzy innymi o tym, że cała wieś została wpisana do rejestru zabytków. Takiego zaszczytu dostąpiła miejscowość ze względu na zabudowę, typową dla dziewiętnastowiecznej wsi rybackiej. Nie brakuje tutaj domów oraz innych obiektów, które zostały wybudowane pod koniec XIX wieku. Jednocześnie wyróżniają się one tak zwaną techniką szachulcową. Potocznie takie domy określane są domami w kratkę.

Oczywiście nie są to jedyne atrakcje turystyczne, z jakich można swobodnie korzystać w Chłopach. Warto pamiętać o wszelkiego rodzaju sportach wodnych, dzięki czemu możemy podszkolić się w takich technikach jak kitesurfing czy też windsurfing. Będąc w tym niewielkim kurorcie, obowiązkowo trzeba wybrać się na świeżo smażoną rybkę. O taką kulinarną atrakcję turystyczną dbają rybacy, którzy codziennie wypływają swoimi kutrami nad morze, po czym przypływają z sieciami pełnymi dorszy czy też przepysznych węgorzy.

Jeśli macie ochotę zobaczyć Chłopy (info ➝facebook) z zupełnie innej perspektywy, w każdej chwili możecie wybrać się na lot paralotnią. Taka atrakcja oczywiście w pierwszej kolejności wzbudza mocne ciarki na plecach. Ale ostatecznie dostarczy nam nie tylko niezapomnianych wrażeń, ale przede wszystkim niezapomnianych widoków. Kolejną atrakcją dla osób, które kochają ruch na świeżym powietrzu, a dokładniej medytację, będzie joga, która jest organizowana na tutejszej plaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>